از زندگی

این اندرزهای مهم رو هی یادم میره و باید بنویسم تا بخودم یادآوری کنم که فراموش نکنم:

سعی کن همیشه خیلی هوشیار باشی چون شانس گاهی اوقات بسیار آرام در می زند.
افتخاراتت را با دیگران قسمت کن!
هیچ وقت شادی دیگران را از بین نبر!
یک اشتباه را دوبار تکرار نکن!
سعی کن برای دیگران الگو باشی!
کوچکترین موفقیتها را هم پیشرفت بدان!
وظیفه شناس باش!
بدان تمام چیزهایی که می شنوی درست نیست !
همیشه شکر گزار باش !
یادت باشد که محبت تنها چیزی است که همه را تحت تاثیر قرار میدهد.
هرگز آرزوها و رویاهای دیگران را کوچک مشمار !
به دنبال دردسر نباش.
گشاده رو باش .
وقتی قصد حمایت از کسی را نداری حد اقل او را نترسان.
راحتی و خوشبختی را با هم اشتباه نگیر.
در بخشیدن خطای دیگران پیشقدم باش.


برگرفته از کتاب اندرزهای زندگی
نویسنده جکسن براون

------

امروز صبح ساعت ٧ وقتی پس از مدتها توی تاریکی هوا تا ایستگاه اتوبوس پیاده می رفتم و از بوی هوای بارانی صبحگاهی لذت میبردم با خودم فکر می کردم زندگی چقدر شبیه فیلم سینمایی است و از زندگی هر کدام ما در مراحل مختلف زندگی چند تا فیلم میشه ساخت و یا یک فیلم کوتاه سریع مثل این ویدئوی زیبا که در ان چرخه زندگی یک زن، از زمان شیرخوارگی تا جشن تولد کودکی، ازدواج، دانشگاه، حاملگی و مادر شدن و سالخوردگی به شیوه زیبایی نمایش داده می‌شود.  و من توی ذهن خودم فیلم ٩٠ ثانیه ای زندگی خودم را در ذهنم مرور می کردم ( البته تا همین ٣٠سالگی) !.  دوست دارم یک روز این فیلم رو برای خودم بسازم!  واقعا" گاهی مواقع فراموش می‌کنیم که زندگی‌مان روی زمین چقدر کوتاه و در عین حال باشکوه است. " ( نمی دونم چرا هر وقت این ویدئو رو می بینم احساس دلتنگی بهم دست میده!)

----

"My health problems have only made me more determined to succeed, not just in my career but in life generally. I feel I have had two extra chances at life. "- Allison John

 

 امروز داستان زندگی "آلیسون جان" پزشکی که افتخار بریتانیا شد را میخواندم.  داستان زندگی این  دختر سخت کوش و شجاع ۳۲ ساله که اولین فردی در دنیا هست که پیوند همه اعضای اصلی بدن (قلب، ریه، کبد و کلیه) در رویش انجام گرفته ، آنقدر الهام‌بخش و مثال‌زدنی و تحیربرانگیز است که احساس گناه و اینکه چقدر ناشکر و تنبل و ضعیف هستم را در من تقویت می کند.   و عمیقا با این جمله اش موافق هستم که" اگر نمی توانید با بیمار همدردی کنید -  پس دکتر خوبی نیستید !" یک فیلم خیلی زیبا از این زندگی مثال زدنی میشود ساخت و اول فیلم هم نوشت:

The most important things in the world were accomplished by people who have kept on trying when there seemed to be no hope left !

 

/ 3 نظر / 7 بازدید
شهیره

موافقم ولی گاهی تو سعی کردن های مکرر نفس گیر سخته که به یاد شکوه زندگی بود

مستی

doost dashtam postet ro...mesle hamishe ali bood[لبخند][لبخند]

همین نزدیکی ها

-_-,-:-_| به سراغ من اگر می آیید. پشت هیچستانم پشت هیچستان جایی است. پشت هیچستان رگ های هوا پر قاصدک هایی است که خبر می آرند از گل واشده در دورترین بوته خاک روی شن ها هم نقش سم اسبان سواران ظریفی است که صبح به سر تپه معراج شقایق رفتند پشت هیچستان چتر خواهش باز است تا نسیم عطشی در بن برگی بدود زنگ باران به صدا می آید آدم اینجا تنهاست و در این تاریکی سایه نارونی تا ابدیت جاری است به سراغ من اگر می آیید نرم و آهسته بیایید مبادا ترک بردارد چینی نازک تنهایی من سروده سهراب سپهری "/_