از روزهای آخر اسفند ...

بوی بهار می اید. عصرها که به خونه می رسیم بوی سنبلها تمام آشپزخونه رو پر کرده. سمنو و نون نخودی های عید هم تو اتاقک کنار اشپزخونه هی یادآوری می کنند که بقیه سفره هفت سین رو هم آماده کنم. این آخر هفته ما به سنت هر ساله خونه مون رو بالا پایین کردیم البته نه بطور کامل. آشپزخونه و کابینتهاش کلی وقت گرفت. اتاقها و شیشه های داخلی با هابی جان بود و فرصتی نشد کمد لباسها رو مرتب کنم و اتاق مهمون رو گردگیری.  این تمیز کاری بهاری ادامه خواهد داشت. با یک شیشه پاک کن هم باید تماس بگیرم تا شیشه های بیرونی تمیز شوند. گاراز هم که هابی  میگند دو روز دیگه کار داره . موکت اتاق خوابمون باید شسته بشه و کلی کار دیگه. خلاصه که این سنت زیبا با وجود یک کوچولوی شیطون سخت هست. فکر کنم تا دو ماه دیگه این خونه تکونی ما ادامه داشته باشه. هنوز خوبه ما تازه ٧-٨ ماهه تو این خونه هستیم و مثلا همه چیز نو و تمیز هست !!!

ولی حس خوبیه این هیجان قبل از بهار @ هی میرم توی حیاط و پیازهای سنبل و نرگس و لاله رو چک می کنم ببینم کدوم زودتر گل میدند ...

هوا هم که که اگرچه هنوز سوز سرما در اون هست ولی بهاری و ملایم هست. بوی بارون میاد و من دوست دارم صبح زود توی پارک بدوم و نفس بکشم این بوی باران و سبزه و گل رو.

راستی دیروز برای اولین بار پس از به دنیا اومدن باران @ تو جیم ٢٠ دقیقه روی ترد میل بودم باضافه ١٠ دقیقه دوچرخه سریع . متل اینکه بدنم داره قوی میشه کم کم.

کارت پستالهای تبریک عید و سال نو هم که برای دوستانم چند ماهه گرفته ام همچنان با خودکارهای رنگی و تمبرها و آدرسها روی میزم هستند یعنی بین میز کارم و میز آشپزخونه در حرکت . شاید وقت کنم و تبریک نوروز رو بنویسم و قبل از سال نو پست کنم . شاید هم ماندند برای سال دیگه  !!!!

اینقدر این روزها سرم شلوغ هست که دو هفته میشه ایمیل هیچ کدوم از دوستام رو جواب ندادم . باید یکی از این روزها بشینم و فقط بنویسم. بیاد این شعر اخوان ثالث افتادم که :

عید آمد و ما خانه ی خود را نتکاندیم
گردی نستردیم و غباری نستاندیم
آفاق پر از پیک و پیام است، ولی ما
پیکی ندواندیم و پیامی نرساندیم......

راستی همین روزها چهار پنج سال میشه که آقا بزرگ مهربونم از پیش ما رفتند. هنوز هم هر روز یادشون می کنم و خاطرات خوبی که داشتیم توی ذهنم میاند. روحشون شاد !

 

 

/ 1 نظر / 9 بازدید
Ehsan

Yep that's right, He meant a world to me and i think i did not appreciate him as much as I could when he was between us, love him and miss him so much,