پراکنده های نوروزی

۱- دیشب ما اولین مهمون سال جدید را داشتیم : استاد عزیز و خانواده اشون. کلی از صبح آشپزی کردم و غذاهای خوشمزه درست کردم  : سوپ و سالاد و  هویج پلو و مرغ و زرشک پلو و قرمه سبزی و کباب کوبیده ٬ که در آخرین لحظه به آقای همسر جان گفتیم از درست کردن کباب با این هوای سرد و طوفانی بیرون دست بکش ٬ دسر هم یک کیک خوشمزه  درست کرده بودم و باقلوا و شیرینی های خوشمزه ایرانی ٬ ولی مثل اینکه  مهمانان عزیز این غذاها رو دوست نداشتند و همه غذاها الان مونده !  چقدر بده وقتی فکر میکنی که  مهمون  غذاها رو دوست نداشته ٬  این بچه های انگلیسی که انگار فقط سیب زمینی و کچاپ دوست دارند ٬ خانم استاد هم که هر موقع من دیدمش غذا نمیخوره ٬ چه خونه خودشون ٬ چه دفعه قبل که اینجا اومده بودند ٬ ولی اینکه چرا آقای استاد زیاد غذا نخوردند ٬ این جای سوال دارد ؟ ولی بهرحال غذاهای من که خوشمزه بودند٬ شاید همه غذای ایرانی رو دوست ندارند  ٬ و بهرحال ما تا یک هفته دیگه غذای آماده داریم و نیازی به آشپزی نیست.
 
۲- چند روزه اینجا با اینکه هوا آفتابی است ولی خیلی سرد شده ٬ و امروز صبح که از خواب بیدار شدیم ٬ چند سانت برف روی زمین نشسته بود ٬ خیلی منظره بیرون زیبا شده ....

 ۳- چقدر خوبه آدم یادش بمونه از کمکهای دیگران ٬ وقتی دیگه بهشون نیاز نداری ٬  یک تشکری بکنه .  اینو نوشتم برای اینکه یک پروفسور برزیلی برای یاد گرفتن تکنیکهای جدید کلینیکالی چند هفته اومده بود اینجا ٬ و از این چهار هفته اقامتش ٬ سه هفته رو باید با من می گذروند ٬ حالا بگذریم که هر چیزی رو باید چند بار توضیح می دادم و هر کارگاه و جلسه ای هم که میرفتم ٬ باید ایشون رو با خودم می بردم ٬ بهر حال بعد از این همه وقت صرف کردن ٬ ایشون برگشت به کشورش ٬ ولی دریغ از حتی یک ایمیل تشکر آمیز .
در مقایسه هفته پیش ٬ دو نفر استاد دیگه ٬ برای بازدید یک روزه از هلند اومده بودند ٬ و صبح روز بعد از بازدیدشون ٬ اول صبح با ایمیل کلی تشکر کرده بودند و از من کلی برای استادم تعریف کرده بودند٬ حتی تشکر از نهاری که با هم رفته بودیم ٬ که کلی ارزشمند است ...

۴- برای اولین بار ٬ بیشتر برنامه های نوروزی این شبکه های ماهواره ای رو نگاه کردم و فکر کنم از همیشه بهترند ٬ بخصوص شبکه ایران (ITN) و جام جم بین الملل. چند روز پیش هم فیلم ؛چپ دست؛ رو از شبکه جام جم ایران دیدم که قشنگ بود و فکر کنم نسخه فارسی فیلم 50 first dates بود.


۴- چقدر خوبه که فردا هم تعطیلیم .....

 

/ 0 نظر / 10 بازدید