چرا زنان فمنیست میشوند؟؟

پروفسور تیم هانت

«بگذارید برایتان توضیح دهم که مشکلم با زنان چیست. وقتی در آزمایشگاه هستند سه اتفاق ممکن است بیافتد شما عاشقشان می شوید آنها عاشق شما می شوند و وقتی نقدشان می کنید گریه می کنند.»

هانت گفت, «که طرفدار آزمایشگاه های تک جنسیتی است ولی با این حال نمی خواهد مانع پیشرفت زنان بشود.» دانشمند ۷۲ ساله که نوبل فیزیولوژی- پزشکی را در سال ۲۰۰۱ برده است این نکات را در همایش علوم پایه و روزنامه نگاری علمی عنوان نمود.

نظر او توسط خانم کانی سنت لوییس دوباره بازنشر شد. خانم سنت لوییس که از برگزارکنندگان همایش مذکور از طرف دانشگاهی در لندن می باشد نوشت, «واقعا این برنده نوبل فکر می کند که ما هنوز در دوران ملکه ویکتوریا  زندگی میکنیم؟»

دیوید کلکون یک پروفسور بازنشسته داروشناسی دانشگاه کالج لندن می گوید, «کامنت هانت یک فاجعه برای پیشرفت زنان است.»

گفته های هانت توسط زنان دانشمند و محقق در توئیتر مورد نقد قرار گرفت. یکی از زنان که دوره فوق دکترایش را می گذراند در توئیتر نوشته است, «هربار که هانت نظر می دهد یک زن دیگر که در علوم پایه مشغول تحقیق و تحصیل است به فمینیسم علاقه مند می شود. هیچ وقت فکر کرده اید که چرا ما زنان فمنیست بیشماریم؟»

بیشتر در اینجا بخوانید

2

3

این خبرو ماه پیش که در بوستون بودم خوانده بودم و حاشیه های اولیه اش رو در راه برگشت. شخصا فکر میکنم پروفسور هانت فقط تجربه شخصیشو بیان کرده و شاید بصورت نادرست و تا حودی احمقانه بیان کرده حتی اگرچه در واقعیت ممکن است تا حدی درست باشد ولی نه فقط محدود به زنان... همین مشکل در مورد مردان هم وجود دارد ولی بصورتی دیگر.... ولی نکته قابل توجه عکس العمل  شدید جامعه اکادمیک بود که منجر به عذرخواهی و استعفای فوری این پروفسور برنده جایزه نوبل شد ... 

یکی از بهترین تفسیرها رو یک روزنامه آلمانی نوشته بود که نوشته اش را با این عبارت شروع کرده بود که: بار دیگر ثابت شد که نبوغ جای حماقت را نمی گیرد!!!

  برای من ولی این داستان نکات دیگری دارد. بعدا درباره اش مینویسم.

/ 0 نظر / 31 بازدید