- یکی از بهترین برنامه هایی که اخیرا دیدم این برنامه حیوانات خیلی باهوش بود. خیلی جالبه- دیدنشو از دست ندید.

- برنامه جالب دیگه ای که در هفته های اخیر دنبال میکنیم برنامه Master Chef هست که در سری امسال یکی از شرکت کننده ها یک خانم ایرانی بنام افسانه هست. که متاسفانه امشب از دور مسابقه خارج شد ولی خداییش خیلی هم به نسبت بقیه آشپزیش هیجان انگیز نبود  و فقط شانس آورده بود که در دور اول مسابقه یک بستنی زعفرانی با هل و باقلوا درست کرد و داوران مسابقه هم که گویی در عمرشون زعفران و هل نخورده بودند کلی از اینکه طعم میدل ایست رو تجربه میکردند ذوق زده شده بودند و تا چند جلسه درباره سنتی زعفرانی حرف میزدند !!!!!

- بعضی وقتها میبینی یک راننده هنگام رانندگی همچی ازت سبقت میگیره که تو دلت میگی  خوب که چی اینطوری جلوم میپیچی و  به کجا چنین شتابان ؟ بعد چند دقیقه بعد میبینی پشت چراغ قرمز بهم رسیدید و بعد که چراغ سبز میشه تو در لاین سریعتر قرار میگیری !! بعد با خودت فکر می کنی تو زندگی هم همینطور است و بقول انگلیسیها باید به bigger picture نگاه کرد و از شکستهای کوتاه مدت ناامید نشد.

- چند وقت پیش استاد اول دوره دکترام در یک ایمیل نوشته بود که رزومه تو از رزومه من وقتی در سن تو بودم خیلی بهتر است !! امروز اتفاقی در میان نوشته هام خلاصه رزومه این جناب استاد رو دیدم و حالا مثلا 20 سال پیش مقاله در مجله با impact factor  بالا نداشته ولی بلافاصله 6 سال بعد از دکتراش به مقام پروفسوری  رسیده و کلی هم البته جایزه بین المللی دریافت کرده - حالا مفهوم این جمله اینه که آیا من هم دو سال دیگه به این مقام میرسم؟ جواب واضحه : نه مگر اینکه معجزه ای رخ بده و مثلا جایزه نوبل برنده بشیم ( داستان پست داک دانشگاهمون رو شنیدید که در یک شب از پست داک به  پروفسوری ارتقا یافت!!!)  و البته اگه فقط یک پست لکچرشیپ دایمی بگیرم کلی خدارو شاکرم. ولی عجب دوران طلایی بوده که پس از 5 سال از فارغ التحصیلیت میتونستی پروفسور بشی شاید هم باید نکات طلایی این ارتقا رو از استادم سوال کنم !!!!!!! حالا چرا اینها رو نوشتم؟ آیا اینکه این آقای استاد میخواسته مثل ما ایرانیها تعارف بفرمایند که خوب البته اهل این حرفها نیست . یا اینکه اینو به شانس و قسمت و پشتکار و این حرفها نسبت بدهیم  و یا اینکه 20 سال پیش کار تحقیقاتی آسان تر  بوده و یا اینکه بقول استاد فعلیم همه چی رو به سیاست و صد البته وضعیت اقتصادی نسبت بدی که البته تا حدی هم درست است ! خلاصه اینکه هر کدام از این سناریوها درست باشه نتیجه اش فعلا برای من یکیه ... !!!!!!!!!  ناراحت بهرحال  خلاقیت پشتکار تلاش  Life is a huge journey !!!!!!!

- راستی میخواستم این نکته جالب رو مدتها بنویسم : در محل کارم یک دستگاه قهوه ساز داریم( مثل این عکس)

 

این دستگاه گزینه های مختلفی داره مثل قهوه - چای - هات شکلات و دو تا گزینه دیگه یکی به اسم indulgence  که شامل کاپیچینو و لاته و این جور نوشیدنیها میشه و یکی دیگه بنام  wellbeing هست که به مفهوم سالم بودن میباشه حالا این آپشن سالم بودن فقط شامل آب جوش میباشد !!!  یعنی اینکه اگه میخواین سالم و شاد باشید و چاق هم نشوید فقط آب جوش بنوشید !!! حالا هر وقت میرم یک قهوه برای خودم درست کنم  چشمم به این گزینه wellbeing  میخوره و کلی دچار عذاب وجدان میشم-  اینم شد زندگی ؟؟؟   حالا خودمونیم قهوه های این دستگاه اصلا هم خوشمزه نیست و دوست داشتم بجاش یک دستگاه Nespresso بود !!!!!!

-خوب این همه نوشتم از ستاره دریایی زیبایم هم بنویسم که کلی بانمک و خوردنی شده و از مرحله سوال کردن داره میگذره و به جواب دادن میرسه و هر چی ازش میپرسم که چرا این کار رو کردی و چرا این کار رو نکردی جوابهاش با یک because شروع میشه !!!!!!!   حالا چرا این فرشته کوچولوم رو ستاره دریایی صدا میکنم چون صبحها وقتی میخواد از خواب بیدار بشه اول یک دستشو رو تکون میده بعد دست دیگشو بعد میچرخه بعد سرشو یک کم بالا میاره .. درست مثل حرکات ستاره دریایی در آب وقتی شروع به حرکت میکنه !!

  خوب خیلی الکی نوشتم . فعلا برای امروز کافی هست ....

 

/ 2 نظر / 20 بازدید
مریم

mitra joon, very nice post,,,thats funny we always have same tv interest,,, dont watch come dine with me anymore aftre seeing the iranian or better say persian version,,, mohammad had same idea about afsane in master chef ,, but at least she was really normal and made that pigeon dish really nice,,, OMG, that animal show was really facsinating ,, first I thought it's how to make your kids smart!!! And research is all about money, and luck, at least it's my experience till now. Your littel starfish is absolutely adorable,it's best age ever, sorry, about all spelling mist, love yor posts xxx , ...

کامبیز

خیلی خوب می نویسی