استکهلم

چند روزی هست که در استکهلم هستیم برای شرکت در دو کنفرانس. اولین کنفرانس دیروز تمام شد و از امروز کنفرانس بزرگ دیابت اروپا که حدود ٢٠٠٠٠ شرکت کننده دارد شروع شده و  تا آخر هفته ادامه دارد.  دیروز سخنرانی من در کنفرانس اولی بود که خوب بود و بعدی هم دو روز دیگه هست.

استکهلم شهری زیبا هست  که از ١۴ جزیره ساخته شده که بواسطه پلهای متعدد بهم وصل شده اند و بهمین دلیل به ونیز شمال هم معروف است. این شهر زیبا بیش از صد موزه هم دارد و بهمین دلیل به شهر موزه ها هم معروف است. یکی از معروفترین موزه های شهر موزه Vasa Museum هست که اتفاقا مراسم شام رسمی کنفرانس در این موزه بود.  شب اول کنفرانس هم یکی از دریافت کنندگان جایزه نوبل در دانشگاه پزشکی سخنرانی کرد که حقیقتا خسته کننده بود.

هتل ما در یک منطقه زیبا و آرام شهر بنام Saltsjöqvarn با نمای رو به آب واقع شده است  و اینقدر این منطقه زیبا و بقول انگلیسیها مثل تابلوی نقاشی هست که من خیلی به ساکنان آپارتمانهای کنار هتل  حس حسادت دارم. امروز هم به یک منطقه کوچک و زیبا در نزدیک استکهلم رفتیم بنام: Vaxholm که زیبا و آرام و پاییزی بود و شبیه مناطق نزدیک آبشار نیاگارا.

File:VaxholmPanorama.jpg

 

دیگه اینکه جوجه طلایی عزیزم در خانه پیش مامان و بابای عزیز مانده و من دلم براش یک ذره شده .

راستی دیروز یازدهمین سالگرد ازدواج و بعبارتی عقدمون بود ! چه زود میگذره زمان ...

 

/ 4 نظر / 18 بازدید
الي

اميدوارم خوش بگذره و كنفرانس پرباري باشه

sepideh

مبارک باشه سالگرد ازدواجتون همیشه ی همیشه شاد باشین[گل][گل]

sepideh

ممنونممممم[لبخند][قلب]