١- واقعا ارزش جان انسانها چقدر است ؟ حادثه اخیر در فرودگاه مشهد منو یاد سفر اخیرم انداخت.  دو ماه پیش که با استادم ایران بودیم وقتی پرواز مشهد-یزد کنسل شد و ما مجبور شدیم از طریق تهران به یزد برویم @ وارد هواپیما که شدیم می شد از نگاههای استادم ترسشو حدس زد و بعد پرواز تهران- یزد هم که کلی تاخیر داشت و بعد در میانه پرواز یک طوفان یا شایدم یکی از چاله های هوایی سبب شد که ناگهان کلی ارتفاع کم کنیم و همه مسافرها ترسیده بودند @ همونجا استادم گفت اگه سالم رسیدیم مسیر برگشتو با قطار بر میگردیم . بعد که به یزد رسیدیم و دید کلی از استادها و دکترهای دیگه هم تو پرواز ما بودند یک کم خیالش راحت شد و ما همه مطمئنش کردیم که اگرچه هواپیماهای ایرانی کهنه است ولی خلبانهای ایرانی خیلی با تجربه اند . در مسیر برگشت هم که مستقیم از یزد به مشهد اومدیم فکر کنم با حضور چند تا استاد دیگه خجالت کشید بگه من سوار این هواپیما نمی شم. بعد هم اینقدر به مهارت خلبانهای ایرانی اعتقاد پیدا کرده بود که وقتی در دوحه هواپیما نشست گفت خلبانان ایرانی با اون هواپیماهای کهنه بهتر می نشینند !!   وقتی به سلامت رسیدیم براشون توضیح دادم که ایران بالاترین آمار جهانی در حوادث هوایی و همچنین تصادفات جاده ایی رو داره. ولی واقعا ارزش جان انسانها چقدر است ؟ 

٢- خیلی وقته اینجا ننوشتم. هم موضوعی برای نوشتن نیست و هم اینکه اینقدر کارهای کوچک و بزرگ هست که فرصتی برای روزمره نویسی نمیگذاره  و از همه مهمتر از این استایل نوشتن خوشم نمیاد.

٣- هفته پیش مراسم فارغ التحصیلیم بود و اگرچه بعد از ١.۵ سال شرکت می کردم ولی مراسم به یاد ماندنی بود با حضور مامان و بابای عزیز و باران کوچولو. جای حسن خالی بود و استاد عزیز هم  چون دیر رسیدند پشت در ماندند با شرمندگی زیاد. !!

۴- یک ماه میشه که به خونه جدید اومدیم. خیلی کار سختی بود و بدون کمک های مامان و بابا امکان پذیر نبود. کم کم داریم جا می افتیم ولی خونه هنوز خونه نشده. لوسترها وصل نشدند. اتاقها پرده ندارند و مبلها هنوز نرسیده اند و کلی کارهای جزئی دیگه. ولی همگی محله اش را دوست داریم خیلی زیاد .

۵- دخترک کوچولو ی نازنین ٩ ماهش شد ه و کلی شیطون و خوردنی  با کلی کارهای جدید. از جدیدترین و جالب ترین کارهاش که با کمک پدرم یاد گرفته @ اینکه از حالت خوابیده  به پشت میتونه بلند شه با کمک شکمش و بشینه . واقعا حرکت سختی است. و تازه وقتی تشویقش می کنیم خودش هم برای خودش دست میزنه.

تا بعد ...

 

/ 1 نظر / 11 بازدید
سپیده خائف

سلام خانم دکتر توکلی خوشحالم کردید از باز نوشتن هاتون خواستم اینجا تبریک بگم بهتون انشاالله روزی مراسم فارغ التحصیلی باران جان سلامت و بهروز باشید