هر تلاش می کنم تا از موسیقی غربی خوشم بیاید ٬ نمی شود. واقعا حسی که از شنیدن یک غزل زیبای حافظ ٬ مولانا یا سعدی با  صدای استاد شجریان٬ ناظری٬ سراج ٬ کامکارهاو.. ایجاد می شود ٬ با هیچ چیز دیگری قابل بیان نیست. این صدای دف و تار و سنتور و کمانچه چه زیباست

 یادم میاد در ایام کودکی هم٬ همه توصیه می کردند آهنگهای غربی و انگلیسی گوش کنم ٬ که برای یادگیری زبان مفید است ٬  اون توصیه ها که موثر واقع نشد ٬ هیچ که حالا هنوز بعد از سالها زندگی در دیار غرب بیش از ۱۰ دقیقه تحمل موسیقی انگلیسی رو ندارم.   نه اینکه به زبان انگلیسی علاقه نداشته باشم ٬ اتفاقادر ایران که بودم سعی میکردم که اصل کتابها را به انگلیسی بخوانم ( و کلی وقتم تلف می شد)  و حالا مدتهاست همه مجلات و کتابهایی که میخوانم و اخبار و برنامه هایی که گوش میکنم  به انگلیسی است٬ ولی تغییری در ذائقه موسقیایی ام که ایجاد نشده است ٬ هیچ ٬ سخت پسند تر هم شده ام. چند وقت پیش که کنسرت یادبود تولد دایانا و حفظ کره زمین  بود  ٬ تمام روز خودم رو مجبور کردم این برنامه رو گوش کنم ٬ ولی از کل اجرای این بهترین خوانندگان پاپ دنیا ٬ شاید از ۱۰٪ برنامه خوشم آمد.( اونها هم آهنگهای قدیمی مثلا از التون جان بودند.)

همه اینها رو نوشتم تا بگم امشب ٬ اتفاقی آهنگهای برنامه گنج حضور را در YouTube پیدا کردم ٬ چه لذت بخش و زیباست این اشعار روحانی !!

 

/ 0 نظر / 10 بازدید