من عاشق روزهایی هستم که خانه ام و شانس این رو دارم که فیلمهای ساعت ٣ بعد از ظهر کانال ۵  رو ببینم. دیروز که خانه بودم یک فیلم جالب با داستانی عجیب بود. یک  دیالوگ جالبش این قسمت بود که شخصیت اصلی فیلم که یک خانم وکیل بود یک روز دیر دنبال دخترش به مدرسه میره و به دخترش میگه معذرت میخوام معطل شدی . دخترش جواب میده : نگران نباش مامان . من میفهمم خیلی سرکار مشغولی و  اگه میخوای یک قاضی بشی باید خیلی سخت تلاش کنی و تازه تو بهتری از  خیلی از پدر و مادرها که اصلا دنبال بچه هاشون نمیاند !!!  

امیدوارم دختر من هم وقتی بزرگتر شد متوجه بشه اگه گاهی اوقات براش کمتر وقت می گذاریم و اینکه مجبورم بعضی روزها تا دیر وقت کار کنم !!  

زن بودن و مادر بودن اگرچه خیلی لذت بخش و جالب است ولی برای مادران شاغل و بیشتر از آن برای مشاغلی مثل شغل من که محدودیت ساعات کاری نداری و بعبارتی ٢۴ ساعت ذهنت مشغول کارت هست حس گناه که به فرزندت خوب نمیرسی گاهی آزارت میدهد!  ولی همزمان وقتی به زندگی زنان موفقی نگاه می کنی که توانسته اند هم مادر خوبی باشند و فرزندان موفقی پرورش دهند و هم در کارشان موفق باشند خیلی امید بخش هست. امیدوارم خداوند این توان را به من بدهد که بیشتر تلاش کنم و فرزند خوبی هم پرورش دهم.

 

 

/ 0 نظر / 8 بازدید